O nas

Klub Sportowy „OLIMP” posiada status stowarzyszenia kultury fizycznej. Rozpoczyna działalność statutową w dniu 18.11.1999r.  z sekcją karate shotokan. Założycielem, prezesem i  trenerem jest  Maciej Gawłowski, aktualnie również członkami zarządu są: Konrad Szykuła, Hubert Wawrowski, Mariusz Pełka i Dariusz Gajewski.

Początkowo Klub składa się z kilkanaściorga dzieci ( w wieku 7-12 lat), by z czasem rozwinąć się do ok. 200 osób. Aktualnie ci którzy zaczynali treningi w 1999 roku tworzą Kadrę zawodniczą oraz trenerska Olimpu i stanowią o sile naszego Klubu.  Celami klubu są oczywiście sukcesy sportowe, ale  także rozwój psychofizyczny dzieci, tworzenie atmosfery koleżeństwa przy zdrowym współzawodnictwie.

Trenerem Klubu jest Maciej Gawłowski pięciokrotny mistrz Polski w konkurencji kumite, członek Kadry Polski /89-92/, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego Wydziału Nauk o Wychowaniu oraz AWF-u w Poznaniu Wydziału Trenerskiego. Aktualnie trener Kadry Polskiej Unii Karate.

Oprócz Macieja Gawłowskiego szkolenie w Klubie prowadzi też Dawid Tuszyński, Kamil Warda oraz Katarzyna Głowacka. Wszyscy nasi trenerzy to byli zawodnicy , wychowankowie Klubu. To oni tworzą wspaniałą atmosferę jaka panuje w Klubie, to oni stanowią o sile Olimpu Łódź.

Po dziewiętnastu latach funkcjonowania Olimpu nasi wychowankowie mogą pochwalić się wieloma sukcesami sportowymi a wśród nich medalami z imprez Mistrzowskich:

  • Jako jedyny Klub w Polsce możemy się pochwalić medalami Mistrzostw Świata w karate /olimpijskim/ – Dorota Banaszczyk została Mistrzynią Świata Seniorek /Madryt 2018/,  Krzysztof Szewczyk został brązowym medalistą Mistrzostw Świata Kadetów /Santa Cruz 2017/ .
  • Nasi wychowankowie to również medaliści Mistrzostw Europy w karate /olimpijskim/ – Dorota Banaszczyk, Krzysztof Szewczyk i Hubert Jarocki
  • Medaliści Premier League /Liga Światowa/ w karate /olimpijskim/ – Kamila Warda, Dorota Banaszczyk
  • Medaliści Akademickich Mistrzostw Świata w karate /olimpijskim/ – Kamila Warda
  • Medaliści w Akademickich Mistrzostwach Europy w karate /olimpijskim/ – Kamila Warda
  • Medaliści Youth League /Liga Światowa/ w karate /olimpijskim/ – Dorota Banaszczyk, Krzysztof Szewczyk, Hubert Jarocki, Dominik Dziuda, Przemysław Kołodziejczak.
  • W naszym składzie mamy też pierwszego Olimpijczyka tzn pierwszego karatekę z Polski który złożył ślubowanie w Polskim Komitecie Olimpijskim. Kamil Warda reprezentował Polskę na I Igrzyskach Europejskich które odbyły się w Baku.
  • Kamila Warda jako jedyna Polka reprezentowała Polskę na World Combat Games.
  • Nasi wychowankowie to wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski

Nasi wychowankowie, nasze gwiazdy:

Dorota Banaszczyk – Mistrzyni Świata Seniorek w karate olimpijskim. Pierwsza historyczna zdobywczyni pierwszego medalu Na Mistrzostwach Świata dla Polski i to od razu złotego. Mistrzostwo Świata zdobywa w Madrycie w 2018 roku !!! Medalistka Mistrzostw Europy Karate WKF w kategorii U21 /Sofia 2017/.  Aktualnie /2018/ najwyżej sklasyfikowana Polska zawodniczka w rankingu WKF /23 miejsce/ , zdobywczyni punktowanych miejsc na Mistrzostwach Europy Seniorów  i Premier League.  Poważna kandydatka do startu w Igrzyskach olimpijskich Tokio 2020. Wielokrotna Mistrzyni Polski.

Kamila Warda jest wizytówką naszego Klubu: w latach 2010-2017 najlepsza zawodniczka Kadry Narodowej, zdobywczyni wielu medali na arenach międzynarodowych, medalistka Akademickich Mistrzostw Świata i Europy w karate WKF. Jedyna Polka która zdobywała medale na Premiere League Karate 1 /WKF/. Mistrzyni Świata i Europy w karate stylowym  Shotokan. Jedyna polska zawodniczka czy zawodnik która nieprzerwanie od 2012 do 2016 roku była w pierwszej dziesiątce rankingu światowego seniorów WKF, multimedalistka złotych medali Mistrzostw Polski. Kamila to kawał historii Polskiego Karate, pięknej historii. Początek wszystkiego to oczywiście treningi ale pierwszy międzynarodowy sukces to rok 2010 i niezdobyty jeszcze przez żadnego Polaka słynny Paris Open. Potem świetne starty na arenach całego Świata. Piękne czasy.

Kamil Warda – Mistrz Świata i medalista Mistrzostw Europy w karate Shotokan, jeden z nielicznych Polaków zdobywający punktowane miejsca na Premier League. Kamil jako jedyny Polak reprezentował Polskę na I Europejskich Igrzyskach w Baku, Mistrz Polski WKF i Shotokan. Jeden z najlepszych Polskich zawodników karate WKF.

 

Krzysztof Szewczyk – pierwszy w historii Polskiego karate medalista Mistrzostw Świata /Teneryfa 2017 w kategoria kadetów/ , również medalista Mistrzostw Europy Sochi 2018 w kategorii kadet. Jeden z najlepiej zapowiadających się Polskich zawodników.

Hubert Jarocki – to nasz kolejny wychowanek i kolejny  medalista Mistrzostw Europy Aalborg Dania 2019 – kategoria kadet – 70 kg.

Wśród naszych wychowanków mamy jeszcze wielu Mistrzów Polski w różnych kategoriach wiekowych. Niektórzy cały czas są z nami a niektórzy już założyli rodziny i zajmują się czymś innym. Jedno jest pewne, wyrośli na wspaniałych ludzi i na pewno dobrze wspominają „przygodę życia” w Olimpie.

Naszym sukcesem jest też znakomita atmosfera w Klubie. Mamy świetnych, zdolnych i pracowitych zawodników w każdym wieku a wspierają nas jak zawsze przyjaciele klubu z rodzicami na czele.

A tak nasza historia się zaczynała, rok 1999.

Olimp Team 1999 rok :)
Olimp Team 1999 rok 🙂

DO ZOBACZENIA NA NASZYCH ZAJĘCIACH :)))