TURNIEJ KWALIFIKACYJNY DO YOG BUENOS AIRES 2018

W dniach 29-30 czerwca w Chorwackim Umag, odbył się turniej kwalifikacyjny do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Buenos Aires 2018. Polskę reprezentowało 3 zawodników: Marta Michalewicz (waga –59kg) – Pleszewski KK i Kacper Vogt (waga +68kg) – Pleszewski KK, Krzysztof Szewczyk (waga –68kg) Olimp Łódź

Zawodnikowi z naszego Klubu Krzyśkowi Szewczykowi nie wyszedł ten turniej. W pierwszym i drugim dniu odpadł w pierwszych rundach. Oczywiście na spokojnie, wyciągamy wnioski i pracujemy dalej. Teraz zasłużony odpoczynek a od sierpnia zaczynamy przygotowania do nowego sezonu. Najważniejsze cele to wyniki w Lidze Światowej i kwalifikacje do Mistrzostw Europy które odbędą się w lutym 2019 roku w Danii.

Najbliżej kwalifikacji był Kacper Vogt z Pleszewskiego Klubu Karate. Kacper w pierwszej rundzie miał wolny los. W drugiej rundzie zwyciężył z Cernik Filip (CZE) przy stanie 2 do 2, poprzez przewagę Senshu. W trzeciej rundzie pokonał zawodnika z Ukrainy Zlobin Aleksandr 2 do 1. W trzeciej walce, z Ech-Chaabi Nabil z Markoka (późniejszym triumfatorem kwalifikacji) przy stanie walki 0 do 0, przegrał przez wskazanie sędziów. Walka była wyrównana, warto dodać, że Marokańczyk jest aktualnym Wicemistrzem Świata.