LIGA ŚWIATOWA UMAG 2018 – SREBRNY MEDAL DOMINIKA DZIUDY

W dniach 6-8 lipca w Chorwackim Umag odbyły się zawody cyklu Youth League w Karate. Jest to cykl czterech turniejów dla młodzieży /młodzik 12-13 lat, kadet 14-15 lat, junior 16-17 lat/ organizowanych corocznie przez World Karate Federation. W Chorwacji wystartowało aż 1947 zawodników z 75 państw. W tej silnej konkurencji świetnie spisał się zawodnik Olimpu Łódź Dominik Dziuda, który wywalczył srebrny medal w konkurencji kumite młodzików waga – 50 kg /47 zawodników z 24 państw/.

Łodzianin kolejno wygrywał z zawodnikami z Huzanic Ivan /CRO/ 4 do 0, Alzahrani Anas /KSA/ 6 do 2, Borunov Ivan /RUS/ 5 do 0, Prats Franco Alajendro /ESP/ przy wyniku 0 do 0 wskazanie sędziów 5 do 0, Angelovski Andrej /MKD/ 4 do 1. W finale uległ zawodnikowi z Czarnogóry Danilovic Andrija 7 do 3. Reasumując bardzo udany występ Dominika Dziudy, 5 wygranych walk w Lidze Światowej i srebrny medal to bardzo duży sukces, choć jest mały niedosyt.

Klasyfikacja końcowa konkurencji Łodzinina:

  1. Danilovic Andrija /Czarnogóra/
  2. Dominik Dziuda /Polska/
  3. Alzahrani Anas / Arabia Saudyjska/
  4. Fedotov Viacheslav /Rosja/

Polacy wywalczyli na tym turnieju dwa medale, drugi medal zdobył Dawid Sobkowiak z Pleszewskiego Klubu Karate. Dawid wywalczył brąz w kumite juniorów + 76 kg. Łódź reprezentowana była przez zawodników z Olimpu i Harasuto niestety wszyscy z wyjątkiem Dominika Dziudy odpadli w eliminacjach. Następny turniej z cyklu Youth League odbędzie się w Cancun /Meksyk/ w październiku.