BUDAPEST OPEN – ZŁOTO DOMINIKA I SREBRO DOROTY !!!

W dniach 8-9 września odbyły się zawody rankingowe Polskiej Unii Karate – Budapest Open. Zawody były bardzo silnie obsadzone, startowało w nich aż 36 państw. W tej silnej obsadzie bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Olimpu Łódź. Zdobywając 1 medal złoty i jeden srebrny Olimp Łódź został sklasyfikowany na 17 miejscu na 185 Klubów, zajmując drugie miejsce w gronie Polskich Klubów.

Nasza seniorka Dorota Banaszczyk wywalczyła srebrny medal w kumite indywidualnym seniorek w wadze – 55 kg. Dorota stoczyła pięć walk, cztery zwycięskie jedną przegraną, zdobyła 14 punktów tracąc tylko 3. Jesteśmy zdecydowanie zadowoleni z jej startu. Był to start kontrolny przed niezwykłym sezonem. Już w ten weekend zaczynamy kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. Pierwszy turniej to Premier League Berlin, tydzień później start w Santiago /Chile/ na Series A.

Bardzo dobry start zaliczył również Dominik Dziuda który nie dał szans zawodnikom w konkurencji kumite U14 – 50 kg i wywalczył złoty medal. Dominik stoczył aż 6 zwycięskich walk, zdobył 19 punktów nie tracąc ani jednego. Brawo.

Pozostali nasi zawodnicy również dobrze się spisali Przemysław Kołodziejczak wywalczył 5 miejsce. Przemek walczył 6 razy /4 wygrane i 2 przegrane walki/. Start zaliczamy do bardzo dobrych.

Kolejny dobry start to 7 miejsce Mikołaja Pawlickiego w kumite kadetów w wadze – 52 kg. Bardzo dobre walki Mikołaja 3 zwycięskie dwie przegrane. Również jesteśmy zadowoleni.

Pozostali nasi zawodnicy nie przebili się do punktowanych pozycji ale  stoczyli wiele walk na wysokim poziomie. Czasami nie sam wynik jest ważny tylko postawa na macie i tutaj z naszych zawodników możemy być zadowoleni, choć kilku błędów nie ustrzegli się nawet nasi medaliści. Ale taki juz jest sport 🙂