YOUTH LEAGUE CANCUN 2018 -BRĄZOWY MEDAL KRZYSZTOFA SZEWCZYKA !!!

W dniach 27-28 października w Cancun /Meksyk/ odbył się kolejny turniej cyklu Youth League Karate 1 /Młodzieżowa Liga Światowa/. W zawodach wzięło udział 508 zawodników z 32 państw. Świetnie spisał się zawodnik Olimpu Łódź Krzysztof Szewczyk który wywalczył brązowy medal w kategorii junior w wadze – 68 kg.

Krzysztof w pierwszej rundzie uległ świeżo upieczonemu młodzieżowemu Mistrzowi Olimpijskiemu Mahauden Quentin /BEL/ 7 do 1. Wynik wysoki, nasz zawodnik przespał początek walki i zrobiło się 6 do 0, potem już było całkiem dobrze, było też kilka szans na odrobienie strat. Dzięki temu że Belg dostał się do finału nasz zawodnik mógł dalej walczyć o brązowy medal. Tu spisał się świetnie. W pierwszej walce pokonał Meksykanina Guzman Gonzalez Christian 5 do 1, następnie poprzez przewagę senshu Matiasa Nicolopulosa z USA wynik 3 do 3. W walce o brąz z Vladislavem Taldykinem z Rosji było bardzo gorąco. Początek był bardzo dobry, Krzysiek uzyskał przewagę trzech punktów ale czym bliżej do końca tym przewaga topniała. Finalnie walka zakończyła się wynikiem 4 do 4 z naszą przewagą dzięki czemu Krzysztof Szewczyk zdobywa kolejny medal na oficjalnych zawodach World Karate Federation, organizacji która już w 2020 zadebiutuje na seniorskich Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Nasz zawodnik ma już medal z Mistrzostw Świata, Mistrzostw  Europy a teraz drugi medal z Youth League. Brawo ! Drugi medal dla Polski wywalczył Dawid Sobkowiak /Pleszewski Klub Karate/. Polak wywalczył srebrny medal w kumite juniorów w wadze + 76 kg.

Jesteśmy dumni !