DOROTA BANASZCZYK – NEW WORLD CHAMPION – MADRYT 2018

Dorota Banaszczyk została nową Mistrzynią Świata w Karate !!!

Niesamowite Mistrzostwa w wykonaniu Doroty, w tak młodym wieku /21 lat/ zostaje pierwszą w historii Polskiego Karate medalistką Mistrzostw Świata seniorek i to od razu złotą medalistką. Dorota w wadze – 55 kg kolejno pokonuje zawodniczki z Dominikany, Bułgarii, Beninu. Ćwierćfinał to zwycięstwo nad wielką gwiazdą Światowego karate Sarą Cardin z Włoch. W półfinale pokonuje medalistkę poprzednich Mistrzostw Świata  Sarę Yamada z Japonii i piękny finał z zawodniczką z Niemiec Janą Bitsch wygrany 2 do 0.

Niesamowita historia, niesamowity wyczyn, genialna Dorota !!!  Dorota walczyła we wszystkich walkach perfekcyjnie, mądrze, inteligentnie. Aby tak walczyć na takim poziomie trzeba być bardzo mocnym psychicznie, w stresie trzeba podejmować najlepsze decyzje,  trzeba wiedzieć kiedy przyspieszyć, kiedy zwolnić, kiedy zaatakować.   Po prostu brak słów. Dorota jesteś najlepsza na Świecie !!!

Były to wyjątkowe Mistrzostwa Świata, pierwszy Championat ze statusem sportu Olimpijskiego rozegrane na niecałe dwa lata przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. W Mistrzostwach wzięła udział rekordowa liczba 139 państw. Piękna historia okraszona łzami szczęścia i Mazurkiem Dąbrowskiego w przeddzień obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.  Brawo Dorota, jesteś NEW WORLD CHAMPION !!! Tak to prawda !

Ostatnie zdjęcie też bardzo lubię. Przedstawia moment kiedy dowiaduje się że zrobiła coś Wielkiego, moment decyzji sędziowskiej z półfinału. To są ułamki sekund kiedy marzenie zamienia się w rzeczywistość. Potem już wielkie szczęście i łzy wzruszenia. A potem dwa dni wyciszenia i skupienia w oczekiwaniu na finał. Genialny finał !

Dorota trenuje w naszym klubie od 14 lat z jedną miesięczną przerwą. Jak miała 10 może 11 lat zrezygnowała z treningów, wtedy jadąc na zajęcia zauważyłem ją jeżdżącą na deskorolce w pobliżu SP 143 w Łodzi, podjechałem do niej i namówiłem na dalsze treningi, za dwie godziny spotkaliśmy się już na sali, po dziesięciu latach na jej szyi błyszczy złoty medal Mistrzostw Świata …