SREBRO HUBERTA JAROCKIEGO W AUSTRIAN KARATE CHAMPIONSCUP !!!

W dniu 19 stycznia w Hard /Austria/ odbył się elitarny turniej Austrian Karate Championscup. W zawodach brało udział 630 zawodników z 21 państw którzy rywalizowali tylko w tych kategoriach wagowych i wiekowych które odbędą się na początku lutego w Mistrzostwach Europy U21, Junior, Kadet w Allborg /Dania/.
Doskonale spisali się zawodnicy Olimpu Łódź. Hubert Jarocki stoczył 4 walki w kategorii kadet /14-15 lat / – 70 kg. Kolejno wygrywał z zawodnikami z Niemiec 3 do 0, Szwajcarii 3 do 2 i znów Niemiec przy stanie 0 do 0 wskazanie na Huberta 4 do 1. W finale znów walka z reprezentantem Niemiec w którym nasz zawodnik nieznacznie przegrywa 1 do 2, ale finalnie zdobywa drugie miejsce i wraca do Łodzi ze srebrem. Warto dodać że było to pierwszy występ Huberta z Orłem na piersi. Już na początku lutego nasz zawodnik zadebiutuje na ME w Danii 🙂


Krzysztof Szewczyk /kategoria junior 16-17 lat – 68 kg/ stoczył aż sześć walk kolejno wygrywając z: zawodnikiem z Niemiec 4 do 1, zawodnikiem z Francji 5 do 0, z zawodnikiem z Włoch przy stanie 0 do 0 wskazanie 5 do 0, z zawodnikiem z Niemiec przy stanie 0 do 0 wskazanie 4 do 1. W półfinale przegrana z zawodnikiem z Niemiec 0 do 1. I w walce o brązowy medal przegrana z zawodnikiem gospodarzy 3 do 5. Krzysztof Szewczyk ostatecznie zajmuje 5 miejsce.
Ostatni nasz zawodnik Jarosław Kozioł /kategoria junior i 76 kg/ przegrywa pierwszą walkę z zawodnikiem z Luxemburga 3 do 0. Walka mogła się podobać były szanse na wygraną ale finalnie jest przegrana zawodnik z Luxemburga przegrywa w półfinale i nie mamy repasażu.
Był to ostatni start Huberta i Krzyśka przed Mistrzostwami Europy Juniorów i Kadetów. Hubert Jarocki zdobywa srebrny medal, Krzysiek Szewczyk wraca z bagażem 6 walk i 5 miejscem. Jesteśmy zadowoleni, teraz ostatnie poprawki łapanie świeżości i 6 lutego wyjeżdżamy do Dani na Czempionat.