SREBRNY MEDAL DOROTY BANASZCZYK W PREMIER LEAGUE PARIS OPEN 2019 !

W dniach 25-27 stycznia odbyły się zawody cyklu Premier League Paris Open. Zawody te są najbardziej prestiżowe z pośród wszystkich zawodów Ligi Światowej, jest to prawdziwe święto dla wszystkich sympatyków karate na Świecie. I właśnie w tych zawodach zawodniczka Olimpu Łódź Dorota Banaszczyk zdobywa bardzo cenny srebrny medal w kumite – 55 kg. Jest to pierwszy medal srebrny zdobyty przez Polaka w historii startów w Paris Open. Wcześniej tylko Kamila Warda /Olimp Łódź/ wywalczyła medale na tej imprezie były to medale brązowe w roku 2010 i 2012. Także wszystkie trzy medale są udziałem zawodniczek Olimpu Łódź z czego jesteśmy bardzo dumni.

Pierwsza walka eliminacyjna z zawodniczką z Kuby była dość ciężka i wyrównana ale zakończona rezultatem 1 do 0 dla nas, potem Dorota nabrała wiatru w skrzydła i dosłownie zdominowała rywalki wygrywając dość pewnie z reprezentantkami USA 5 do 0, Chorwacji 2 do 0, Maroko 7 do 1. W walce półfinałowej przy stanie 0 do 0 pokonała jednogłośną decyzją sędziów 5 do 0 zawodniczkę z Włoch. Finał z Angeliką Thaliugą z Ukrainy nie poszedł po naszej myśli, troszkę zabrakło, dodatkowo nie skorzystałem z powtórki video co mogło odmienić rezultat walki, także porażkę w finale biorę na siebie.
Reasumując wracamy bardzo zadowoleni. Dorota walczy bardzo mądrze i bardzo pewnie, zostaje pierwszą polską finalistką w historii Paris Open a co najważniejsze potwierdza swoja obecność w ścisłej czołówce światowej.

Brawo !

Dorota dzięki temu wynikowi jest już jedną nogą w European Games Mińsk 2019 które odbędą się czerwcu tego roku, jeżeli chodzi o kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 to jeszcze długa droga ale na dzień dzisiejszy w rankingu Światowym zajmuje 4 miejsce premiowane awansem do IO.