DOROTA BANASZCZYK NA SZCZYCIE RANKINGU OLIMPIJSKIEGO TOKIO 2020 !!!

Jak zawsze 1 dnia każdego miesiąca aktualizowany jest oficjalny ranking WKF.

Mamy świetne informacje Dorota Banaszczyk jest na drugim miejscu w rankingu Olimpijskim do Tokio 2020 w kumite w wadze – 55 kg a na pierwszym z pośród kwalifikujących się zawodniczek z rankingu. Przypominamy że premiowane miejsce mają tylko pierwsze cztery zawodniczki/zawodnicy rankingu, nie licząc zawodników z Japonii którzy jako gospodarze mają zapewniony start. Drugim etapem kwalifikacji będzie turniej kwalifikacyjny /Paryż 2020/ z którego bezpośrednio awansuje po 3 zawodników z kategorii wagowej.

Szczegóły kwalifikacji znajdziecie Państwo pod linkiem: https://wkf.net/pdf/final-tokyo2020-qualificationsystem-karate.pdf

Druga świetna wiadomość to ranking do European Games Mińsk 2019. Dorota w tym rankingu zajmuje drugie miejsce i jest już bardzo blisko uzyskania kwalifikacji. Przypominamy że do Turnieju Głównego bezpośrednio kwalifikują się 3 pierwsze zawodniczki/zawodnicy rankingu plus 3 pierwsze zawodniczki Mistrzostw Europy które rozegrane zostaną w marcu.

Szczegóły kwalifikacji znajdziecie Państwo pod linkiem: http://www.ksolimp.pl/wp-content/uploads/2018/12/EG-Minsk-2019_Karate_Qualification-System_V3_March-2018.pdf

Trzymamy kciuki za eliminacje do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 i do Igrzysk Europejskich Mińsk 2019.

Pierwszym Polakiem karateką / zawodnikiem który składał przysięgę Olimpijską był Kamil Warda. Odbyło się to w siedzibie PKOL przed startem w I Igrzyskach Europejskich Baku 2015. Jest duża szansa że drugą osobą która dostąpi tego zaszczytu będzie Dorota Banaszczyk również zawodniczka Klubu Sportowego „Olimp” i również podopieczna trenera Macieja Gawłowskiego.