HUBERT JAROCKI MEDALISTĄ MISTRZOSTW EUROPY !!!

W dniach 8-10 w duńskim Aalborgu odbyły się Mistrzostwa Europy w Karate olimpijskim. Rywalizowali kadeci /14-15 lat, juniorzy 16-17 lat oraz młodzieżowcy 18-20 lat/. W zawodach wystartowało ponad 1000 zawodników z 51 państw.

Świetnie zaprezentował się nasz zawodnik Hubert Jarocki, który wywalczył brązowy medal w kategorii wiekowej kadet w konkurencji  kumite indywidualne waga  – 70 kg.

W pierwszej rundzie przez wskazanie sędziów pokonał Greka Xaralampos Kalogeropolousa, a następnie 1:0 wyeliminował Noaha Kristensena. Następnie wygrał 2:1 z Anglikiem Williamem Huke, a w pojedynku o wejście do finału uległ 2:3 Łotyszowi Artjomowi Jermolaevowi. W walce o brąz Polak rozgromił jednak Macedończyka Stefana Stojanovskija 8:0 i stanął na najniższym stopniu podium. Świetny wynik, brawo Hubert !!!

JERMOLAEV ARTJOM (LATVIA), MANIA SABA (GEORGIA), ANISIMOV DANYIL (BELGIUM), JAROCKI HUBERT (POLAND) in Cadet Kumite Male Ð 70 Kg – podium
Photo taken during European Championship Aalborg 2019 in (Gigantium) on 08/02/2019. Event organized by World Karate Federation.
©2019 Xavier Servolle / Kphotos

Nasz medalista Mistrzostw Świata Krzysztof Szewczyk niestety w drugiej walce doznał kontuzji kolana i nie mógł dokończyć walki. Dziękujemy za pomoc lekarzom i trenerom z Niemiec i Danii którzy udzielili mu pierwszej pomocy. Mamy nadzieję że niedługo Krzyśka zobaczymy na treningu w pełni sił. Jest to aktualnie jeden z najlepszych Polaków reprezentujących nasz Kraj na zawodach międzynarodowych.

Ostatni nasz zawodnik Mikołaj Pawlicki startował w kumite kadetów – 52 kg. Pierwszą walkę wygrał z zawodnikiem z Chorwacji, niestety w następnej przegrał z zawodnikiem z Włoch.

Oprócz Huberta z medalami wróciły jeszcze dwie zawodniczki. Sara Elwart /Gokken Chwaszczyno/ brąz w kategorii – 61 kg i Kinga Harast /Harasuto/ brąz w kategorii + 68 kg. Ogromne gratulacje, brawo dziewczyny !