GRAND PRIX SLOVAKIA – ZŁOTO, SREBRO I BRĄZ OLIMPU !!!

W dniach 22-24 lutego w Bratysławie odbył się międzynarodowy turniej Grand Prix Słowacji w Karate. W zawodach wzięło udział około 2000 zawodników z 203 klubów z 23 państw. W tym doborowym towarzystwie bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Olimpu zdobywając 3 medale /1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy/.

Jedyny złoty medal wywalczył Dominik Dziuda wygrywając w kumite kadetów /14-15 lat/ w wadze – 52 kg. Dominik wygrał kolejno z zawodnikami ze Słowacji, Czech, Serbii, Chorwacji. W finale pokonał zawodnika z kadry Kazachstanu 9 do 5.

Następny medal to zasługa Marii Depty która wywalczyła srebrny medal w kumite seniorek w wadze – 50 kg. Zawodniczka Olimpu kolejno wygrywała z zawodniczkami z Węgier, Słowacji i Kazachstanu. W finale przegrała minimalnie 1 do 0 z zawodniczką z Ukrainy.

Brązowy medal to zasługa Dominika Dziudy – który stanął na najniższym stopniu podium w kumite młodzików 12-13 lat – 50 kg.

Piąte miejsca wywalczyli Hubert Jarocki kumite kadetów – 70 kg i Jakub Świątecki kumite 10-11 lat + 40 kg.