PUCHAR PREZESA DLA OLIMPU ŁÓDŹ – BUDOKAN ASTROMAL CUP LESZNO 2019

W dniu 23 marca odbyły się w Lesznie zawody Budokan Astromal Cup – Kumite Challenge. W zawodach wystartowało 26 polskich klubów karate. Najlepiej z wszystkich spisał się Olimp Łódź wygrywając klasyfikację generalną. Zawodnicy Olimpu zdobyli aż 13 medali: 5 złotych medali, 1 srebrny i 7 brązowych. Nagrodą dla najlepszego teamu był przepiękny puchar Prezesa Astromalu Pana Andrzeja Stróżyka. Wróciliśmy z turnieju bardzo zadowoleni, nie dosyć że świetne wyniki i okazały puchar to organizacja turnieju też na wysokim poziomie, gratulacje dla organizatorów. Widać że zawody były stworzone z myślą o zawodnikach a to nie reguła.

Był to inny turniej niż zwykle, zawody rozgrywane były systemem Round Robin. System według którego będą rozgrywane między innymi Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku i Igrzyska Europejskie w Mińsku w 2019 roku. System w dużym skrócie polega na tym że zawodnicy dzieleni są na grupy 4-5 osobowe i wszyscy zawodnicy walczą każdy z każdym, następnie zwycięzcy poszczególnych grup walczą o medale w systemie pucharowym.

Formą znów błysnął nasz medalista ostatnich Mistrzostw Europy Hubert Jarocki. Zawodnik Olimpu wszystkie walki wygrywał dość pewnie i wysoko i po raz kolejny stanął na najwyższym stopniu podium. Cieszymy się bo mamy w Olimpie i w Łodzi kolejnego zawodnika na światowym poziomie. Powoli myślimy o starcie w Mistrzostwach Świata które odbędą w listopadzie w Santiago de Chile. O przygotowania jesteśmy spokojni, niepokoi nas tylko kwota jaką trzeba zgromadzić aby start naszego zawodnika doszedł do skutku. Oczywiście damy radę bo w Olimpie zawodnicy od lat realizują swoje marzenia bez względu na przeciwności.

Pozostali złoci medaliści to:

Zuzanna Dopieralska , Antoni Stępniewski, Przemysław Kołodziejczak , Witold Jędrzejczak ,

Srebrna medalistka:

Natalia Schreiber

Brązowi medaliści:

Dominik Dziuda , Jakub Światecki , Maciej Róg , Albert Pieróg , Kamil Milczarek , Nina Nastaga , Maja Kubiak .

Brawo OLIMP !!!