7 MIEJSCE DOROTY – MISTRZOSTWA EUROPY SENIORÓW – HISZPANIA 2019

W dniach 28-31 marca w hiszpańskiej Guadalajarze odbywały się Mistrzostwa Europy w karate Olimpijskim. Na starcie stanęli najlepsi zawodnicy i zawodniczki z 51 państw.

Nasz Klub i Polskę reprezentowała Dorota Banaszczyk która wywalczyła 7 miejsce w konkurencji kumite – 55 kg /36 zawodniczek z 36 państw/.

Dzięki temu wynikowi Dorota ma aktualnie 4 miejsce w rankingu do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, 2 miejsce w rankingu do European Games Mińsk 2019 oraz 6 miejsce w rankingu World Karate Federation. Cieszymy się bo Mistrzostwa Europy nic nie zmieniły i Dorota jest cały czas w absolutnym Topie swojej kategorii.

Dorota kolejno pokonywała zawodniczki z Łotwy 2 do 0, Serbii 3 do 0, w czwartej rundzie a trzeciej swojej walce niestety przegrała z późniejszą złota medalistką Jennifer Warling z Luxemburga 3 do 0. W walce repasażowej nieznacznie przegrała z zawodniczką z Czarnogóry  1 do 0.

Mieliśmy apatyty na więcej ale 7 miejsce też jest dobre, dodajemy do rankingów 330 punktów i z optymizmem patrzymy w przyszłość.