OLIMP ŁÓDŹ NAJLEPSZYM KLUBEM – HARASUTO CUP 2019

W dniach 6-7 kwietnia odbyły się w Łodzi zawody Harasuto Cup. Zawody były bardzo mocno obsadzone na starcie stanęło 965 zawodników z 108 klubów z 13 państw. Mogliśmy oglądać nie tylko najlepsze polskie Kluby ale i świetnych zawodników między innymi z Ukrainy, Danii, Słowacji, Szkocji, Finlandii. Harasuto Cup było kolejnym turniejem rankingowym Polskiej Unii Karate, bardzo ważnym w perspektywie powołań na Mistrzostwa Europy i Świata.

W tym doborowym towarzystwie rewelacyjnie wypadli zawodnicy Olimpu Łódź którzy wygrali klasyfikację generalną turnieju zdobywając 7 złotych medali, 2 srebrne i 4 brązowe. To już kolejny występ Olimpu Łódź zakończony na 1 miejscu w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęła Kadra Narodowa Danii, a na trzecim miejscu uplasował się znany Union Lwów.

Emocje trwały do samego końca dwudniowych zawodów. Ostatnią konkurencją było kumite drużynowe chłopców U14. W finale spotkała się drużyna Olimpu Łódź z drużyną Union Lwów /bardzo znany ukraiński klub/. Stawka pojedynku było zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Doping ponad 100 osobowej ekipy z Lwowa i oczywiście polskich kibiców. Wielkie emocje na hali przy ul. Małachowskiego, pierwsza walka na korzyść klubu z Ukrainy ale następne walki to już popis zawodników Olimpu. Wielka radość i pierwsze miejsce w klasyfikacji

Harasuto Cup to znów popis Huberta Jarockiego medalisty Mistrzostw Europy 2019 oraz Dominika Dziudy jednego z najlepszych zawodników Światowej Ligi Karate. Ta dwójka zawodników Olimpu ma duże szanse na start w Mistrzostwach Świata które odbędą się w październiku w Santiago /Chile/. Obaj zawodnicy wystąpią też w Lidze Światowej która odbędzie się na początku maja w Limassol /Cypr/. Warto też zwrócić uwagę na kolejne złoto Marii Depty. Zawodniczka Olimpu po tym turnieju zajmie pierwsze miejsce w swojej kategorii w rankingu PUK i wszystko wskazuje na to że zadomowi się tam na dłużej.

Złote medale dla Olimpu wywalczyli:

Hubert Jarocki – kumite kadetów – 70 kg

Dominik Dziuda – kumite kadetów – 52 kg

Dominik Dziuda – kumite U14 + 50 kg

Maria Depta – kumite seniorek – 50 kg

Albert Pieróg – kumite U14 – 40 kg

Drużyna U14 – w składzie: Antoni Stępniewski, Dominik Dziuda, Damian Jaruszewicz

Nikola Szuba – kumite U10 + 30 kg

Srebrne medale:

Wiktor Gajewski – kumite juniorów – 61 kg

Damian Jaruszewicz – kumite U14 – 45 kg

Brązowe medale:

Zuzanna Dopieralska – kumite U14 – 43 kg

Zuzanna Dopieralska – kumite U12 + 40 kg

Michał Janczewski – kumite U21 – 60 kg

Drużyna U14 – w składzie: Przemysław Kołodziejczak, Maciej Róg, Kamil Milczarek, Albert Pieróg

Brawa dla wszystkich nie tylko tych z medalami. Walczyliście świetnie !