II EUROPEAN GAMES MIŃSK 2019 – DOROTA BANASZCZYK Z KWALIFIKACJĄ

Cztery lata temu po raz pierwszy braliśmy udział w European Games Baku 2015. Jedynym reprezentantem dyscypliny karate z Polski był Kamil Warda /Olimp Łódź/. Były wielkie emocje, start w europejskiej elicie / w każdej kategorii startuje 8 najlepszych zawodników/, przysięga olimpijska w siedzibie PKOL  , wielkie, wzruszające i niezapomniane otwarcie na stadionie w Baku uświetnione występem miedzy innymi Lady Gaga, wioska olimpijska i przede wszystkim pierwszy raz poczuliśmy się członkami rodziny olimpijskiej.

Oczywiście już od wielu lat WKF jest członkiem MKOL i od lat reprezentuje najwyższy poziom, na ME startują wszystkie kraje Europy na MŚ zawsze około 120-130 państw. Ale mieć na dresie koła olimpijskie to jest coś innego, coś magicznego. Do tego takie niby oczywiste rzeczy ale bardzo istotne, wtedy pierwszy raz zostaliśmy ubrani przez PKOL od stóp do głów X3, przeżycie jest tym większe jeżeli w swoim związku sportowym dostajesz jeden dres na 5 lat. Sportowo start nie wyszedł po naszej myśli ale z perspektywy kilku lat mogę napisać że jeszcze wtedy nie byliśmy gotowi do zdobywania medali na tym poziomie i nie chodzi tu o umiejętności zawodnika bo Kamil był świetny.

Także bardzo cieszymy się i jesteśmy dumni że znów zawodniczka/zawodnik Olimpu będzie miała zaszczyt reprezentować Polskę na tej niezwykłej imprezie.
II edycja European Games odbędzie się pod koniec czerwca w Mińsku. W kategorii Doroty Banaszczyk wystąpi jeszcze 7 zawodniczek. Będą to reprezentantki: Turcji, Luxemburga, Szkocji, Ukrainy, Niemiec, Bułgarii i Białorusi. Sportowa śmietanka wagi – 55 kg. Trzy medalistki ostatnich Mistrzostw Świata – /POL, GER, BUL/, trzy medalistki ostatnich Mistrzostw Europy /LUX, TUR, SCO/ i nr jeden rankingu światowego /UKR/ plus zawodniczka z Białorusi 5 miejsce MŚ. Będzie się działo … 🙂

Kilka słów o kwalifikacjach. Do turnieju kwalifikowały się w pierwszym etapie pierwsze trzy osoby z ostatnich Mistrzostw Europy / złoty, srebrny i brązowy medalista który przegrał z mistrzem/. Następnie trzy pierwsze osoby z rankingu EG Mińsk 2019, Siódmym zawodnikiem jest zawodnik gospodarza jeżeli nie zakwalifikował się w pierwszych dwóch etapach. Ostatni ósmy zawodnik to tak zwana Universality Place, coś w stylu dzikiej karty przyznawanej przez EKF.

Nasza zawodniczka zakwalifikowała się do European Games z drugiego miejsca rankingu EG Mińsk 2019.

Trzymamy kciuki 🙂

 

KAMIL WARDA W I IGRZYSKACH EUROPEJSKICH !!!

Kilka filmów:

Prev 1 of 1 Next
Prev 1 of 1 Next