9-ciu LIDERÓW Z OLIMPU – POLSKI RANKING – KARATE OLIMPIJSKIE WKF

Mamy bardzo dobre informacje. W uaktualnionym rankingu Polskiego Karate Olimpijskiego aż w dziewięciu kategoriach liderami są zawodnicy Olimpu Łódź.

W wadze – 55 kg seniorek pierwsze miejsce ma oczywiście nasza Mistrzyni Świata Dorota Banaszczyk. Za chwilę następne starty w walce o Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Istanbuł, Shanghai a potem start w Igrzyskach Europejskich Mińsk 2019 !  Po dokładnie roku i trzech miesiącach treningów Karate Sportowego w naszym Klubie pierwsze miejsce w kumite seniorek – 50 kg wywalczyła Maria Depta. Maria wcześniej trenowała inną dyscyplinę. Brawo! Liderem z dużą przewagą w kumite juniorów – 68 kg jest cały czas Krzysztof Szewczyk. Przypominamy że nasz zawodnik w lutym doznał kontuzji. Krzysiu jest już po operacji, aby wrócić do treningów trenuje z rehabilitantem i trenerem praktycznie codziennie. Znamy go, to twarda sztuka więc, niedługo znów będzie nas cieszył świetnymi akcjami na turniejach. Oczywiście jesteśmy świadomi że niektórych rzeczy nie da się przyspieszyć. Następny lider to Hubert Jarocki który jest nr 1 w kadetach w wadze – 70 kg. Nasz medalista ostatnich ME rozwija się świetnie już rozpoczął z sukcesem starty w kategorii junior.

Ostatni kadet który wygrywa swoją kategorię to Dominik Dziuda. Dominik dopiero od czerwca będzie zgodnie z datą urodzenia startował w kategorii kadet. Pomimo to świetnie daje sobie radę wygrywając w tej kategorii turnieje międzynarodowe. Jest to jeden z nielicznych Polaków mających regularnie medale na lidze Światowej. Dominik przoduje w kumite kadetów – 52 kg i kumite U14 – 50 kg.

Praktycznie prawie cała kategoria młodzików czyli U14 to liderzy z Olimpu. W kategorii – 40 kg pierwsze miejsce zajmuje Albert Pieróg, – 45 kg to Damian Jaruszewicz, – 50 kg to wcześniej wspomniany Dominik Dziuda. W wadze plus 50 kg przoduje Antek Stępniewski. W Olimpie trenuje rewelacyjna młodzież z czego się bardzo cieszymy.

Mamy jeszcze wielu świetnych zawodników na miejscach drugich, trzecich i generalnie w czołówce. Wyniki nie biorą się z niczego. Podstawą jest systematyczny trening, starty w zawodach sportowych różnego stopnia trudności oraz udział w sparing campach. Ważny jest cel i logiczne dążenie do obranego kierunku.

Najlepsi zawodnicy w zależności od wieku trenują od 3 do 10 jednostek treningowych w tygodniu /do 14 lat 3 do 5 razy w tygodniu, od 14 lat od 5 do 10 razy/. Oprócz dużego zaangażowania nas wszystkich bardzo ważna jest atmosfera pracy która w Olimpie jest bardzo dobra.

Jesteśmy z Was dumni !