ZŁOTO DOMINIKA DZIUDY !!! – LIGA ŚWIATOWA LIMASSOL 2019

W dniach 3-5 maja w Limassol na Cyprze odbyły się pierwsze w tym roku zawody Światowej Ligi dla młodzieży w karate olimpijskim WKF. W zawodach wzięło udział ponad 1500 zawodników z 58 państw. Polskę reprezentowało 31 zawodników z 13 klubów. Oczywiście nie zabrakło zawodników Olimpu którzy spisali się bardzo dobrze a jeden z nich wprost rewelacyjnie wygrywając w pięknym stylu swoją kategorię. Dominik Dziuda bo o nim mowa, wygrał 6 walk nie tracąc żadnego punktu. To dość istotny fakt, biorąc pod uwagę poziom zawodników z którymi rywalizował. W jego kategorii U14 – 55 kg wystartowało 46 zawodników z 18 państw.

Dominik kolejno walczył z:

1 runda – Dominik Dziuda – Pavlinovic Ante /CRO/ – wygrana 8 do 0,

2 runda – Dominik Dziuda – Magdeev Mansur /RUS/ – wygrana 5 do 0,

3 runda – Dominik Dziuda – David Cristian Stamate /ROU/ – wygrana 2 do 0,

4 runda – Dominik Dziuda – Mugari Ali /KSA/ – wygrana – wskazanie 5 do 0 dla Dominika przy remisie 0 do 0,

5 runda – półfinał:

Kokhansyi Kyrylo /UKR/ – wygrana 3 do 0

6 runda – Finał:

Adam Istovics /HUN/ – wygrana 1 do 0.

Było to trzeci medal Dominika na zawodach Youth League /Liga Światowa/, pierwszy raz złoty. W tym roku główny cel to dobry start na Mistrzostwach Świata które odbędą się w październiku w Chile, ale do tego jeszcze długa droga przygotowań plus dwa starty w Youth League. 

W zawodach wystartowało jeszcze sześciu zawodników Olimpu i każdy pokazał się z dobrej strony choć błędy oczywiście też były.

 Nasz medalista ostatnich Mistrzostw Europy Hubert Jarocki kadet – 70 kg, na początek spokojnie poradził sobie z zawodnikiem z Niemiec. Niestety drugą walkę rozpoczął od błędu i straty trzech punktów. Dzielnie odrabiał punkty i na 8 sekund przed końcem było już 7 do 7 bez senchu /bez przewagi/. Niestety ostatnia akcja należała do zawodnika z Gruzji i Hubert na tej walce zakończył swój start. 

 Antoni Stępniewski U14 waga + 55 kg doszedł aż do ćwierćfinału. W pierwszej rundzie wolny los, potem zwycięstwo z zawodnikiem z Cypru potem wygrana z zawodnikiem z RPA i po dobrej walce przegrana z zawodnikiem z Rosji. Antek we wszystkich walkach wyglądał bardzo dobrze.

 Albert Pieróg U14 waga – 40 kg również wygrał dwie walki. Pierwszą z zawodnikiem z Azerbejdżanu a drugą z zawodnikiem z Cypru. Dopiero w trzeciej walce nieznacznie przegrał z zawodnikiem z Rosji. Bardzo dobry start.

 Przemysław Kołodziejczak U14 waga – 40, wygrał pierwszą walkę z zawodnikiem z Francji, potem niestety przegrana z Rosjaninem który dochodzi do finału i wygrywa a Przemek dostaje szansę walk o brązowy medal. Niestety przegrywa z zawodnikiem z Azerbejdżanu. W obu przypadkach przegranych walk stać było Przemka na odwrotny wynik. Ostatecznie zajmuje 9 miejsce na 53 zawodników z 20 państw.

 Maciej Róg U14 – 55 kg, bardzo dobra walka z zawodnikiem z Rosji późniejszym brązowym medalistą tego turnieju. Pojedynek bardzo wyrównany ale niestety zakończony przegraną.

 Oliwia Karbownik kadetka – 47 kg. Przegrana po dobrej walce z zawodniczką z Francji późniejszą brązową medalistką zawodów.

 Cieszy poziom sportowy wszystkich naszych zawodników. W większości przypadków jeżeli już przegrywali to z późniejszymi medalistami. We wszystkich walkach nawet tych zakończonych porażką widać było że zawodnicy Olimpu po prostu są nieźli i wiedzą o co chodzi. Czasami oczywiście pojawiały się błędy i niedosyt po przegranych pojedynkach. Jednak wiemy że błędy są wpisane w sport i czym wcześniej zawodnik ich doświadczy tym szybciej będzie w stanie je wyeliminować.

 Wracamy zadowoleni 🙂

Wszystkie wyniki, drabinki, statystyki i przebieg zawodów na stronie sportdata /link poniżej/: