SERIES A – ISTANBUL 2019 – DOROTA KOŃCZY NA CZWARTEJ RUNDZIE

W dniach 17-19 maja w Istambule odbyły się zawody Series A Karate 1. Był to jeden z turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. W zawodach wystartowały dwie zawodniczki Olimpu Dorota Banaszczyk i Maria Depta.

Poziom zawodów bardzo wysoki, 1813 zawodników z aż 102 państw a trzeba dodać że zawody odbywają się tylko w kategorii senior /+18/. Niestety polscy zawodnicy a wśród nich także nasze zawodniczki wracają bez medali ale jak zwykle z cennymi doświadczeniami. Zawody zdominowali niesamowici zawodnicy z Iranu. Na 10 indywidualnych konkurencji kumite aż w 5-ciu zdobyli złote medale.

Wyniki Doroty Banaszczyk  – kumite ind. kobiet – 55 kg – 136 zawodniczek z 55 państw

1 runda  – wolny los

2 runda – Dorota Banaszczyk – Coccali Rossella /ITA/ – wygrana 5 do 0

3 runda – Dorota Banaszczyk – Ayar Elif Hirar /TUR/ – wygrana 2 do 0

4 runda – Dorota Banaszczyk – Sanistyarani Cok Istri /INA/ – przegrana 3 do 0

Zawodniczka z Indonezji to aktualnie 15 zawodniczka rankingu Światowego. Walka nie ułożyła się po naszej myśli, już na początku po naszym błędzie straciliśmy pierwszy punkt. Później mimo wielu prób nie udało się wrócić do walki. Zawodniczka z Indonezji przegrała walkę półfinałową i Dorota odpadła z turnieju.  Na wynik lub jego brak patrzymy ze spokojem i systematycznie pracujemy dalej. Za dwa tygodnie Premier League w Chinach a za miesiąc impreza główna pierwszego półrocza European Games Mińsk 2019.

Wyniki Marii Depty  – kumite ind. kobiet – 50 kg – 98 zawodniczek z 46 państw

1 runda – wolny los

2 runda – Maria Depta – Zhangbyrbai Moldir /KAZ/ – przegrana 6 do 0.

Zawodniczka z Kazachstanu to nr 13 światowych list. Maria trenuje karate sportowe od 1 roku i 4 miesięcy /wcześniej karate tradycyjne/ i cały czas widzimy duże postępy. Walka mogła się podobać, nasza zawodniczka zrobiła kilka dobrych akcji które jednak nie zdobyły uznania sędziów.  Krok po kroku ale niezmiennie do przodu. Szkoda że losowanie nie było łaskawsze, przydałaby się na początek troszkę mniej doświadczona zawodniczka. Następny start Marii w Series A już za miesiąc w Kanadzie.

Wszystkie wyniki jak zwykle można znaleźć klikając na stronę sportdaty.