Znajdujesz się w: Start Nowości

KS Olimp

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Nowości

GRAND PRIX SLOVAKIA 2017 - 3 MEDALE OLIMPU !!!

Email Drukuj PDF

W dniu 25 marca 6 osobowa ekipa Olimpu wystartowała w Grand Prix Slovakia w Bratysławie. Zawody były bardzo silnie obsadzone, startowało ok 1400 zawodników z 21 państw. Oglądaliśmy kadry narodowe między innymi z Ukrainy, Węgier, Słowacji, Czech, Chorwacji czy Serbii. W tej mocnej konkurencji dali sobie radę zawodnicy Olimpu.

Michał Janczewski aktualny Mistrz Polski, w kategorii junior /16-17 lat/ waga – 55 kg wywalczył drugie miejsce. Michał w drodze do finału pokonał kolejno zawodników z Białorusi, Węgier, Chorwacji, Chorwacji w finale przegrał z Węgrem.


Krzysztof Szewczyk aktualny Mistrz Polski, w kategorii kadet /14-15 lat/, w wadze – 63 wywalczył trzecie miejsce. W drodze do medalu pokonał dwóch Czechów i dwóch Słowaków. W półfinale przegrał z zawodnikiem ze Słowacji.


Jarosław Kozioł aktualny Wicemistrz Polski, w kategorii kadet w wadze – 70 kg wywalczył trzecie miejsce. W drodze do medalu pokonał Serba i dwóch Chorwatów. W półfinale przegrał z zawodnikiem Słowacji.


Dawid Szuba w kategorii kadet – 70 kg po wygranych z zawodnikami ze Słowacji i Bośni i Hercegowiny, przegranych z zawodnikami z Białorusi i Słowacji uplasował się na siódmym miejscu.

Jest to bardzo dobry wynik naszych zawodników. Startowaliśmy na jednym z najmocniej obsadzonych turniejów w Europie w kategoriach wiekowych kadet, junior.

Olimp, Olimp, Olimp !!! :)


Poprawiony ( poniedziałek, 27 marca 2017 12:32 )
 

MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW - WROCŁAW 2017

Email Drukuj PDF

W dniu 11 marca we Wrocławiu odbyły się XXXVII Mistrzostwa Polski Seniorów Karate WKF. Organizatorem Mistrzostw był WKSA Budokan z Wrocławia. W Mistrzostwach uczestniczyło 153 zawodników z 38 klubów. Miło nam poinformować że nasz Klub przy tak silnej konkurencji wywalczył trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zdobywając dwa złote medale i jeden srebrny. Olimp reprezentowany był tylko przez trzech zawodników ale zawodników reprezentujących dość wysoki poziom sportowy :)


Poprawiony ( poniedziałek, 27 marca 2017 10:33 ) Więcej…
 

CENTRAL EUROPE OPEN 2017 - 23 MEDALE OLIMPU !!!

Email Drukuj PDF

W dniach 4-5 marca w Bydgoszczy odbyły się międzynarodowe zawody Central Europe Open. W zawodach brało udział 600 zawodników z 51 klubów. Nasi zawodnicy wywalczyli w klasyfikacji generalnej 5 miejsce zdobywając 23 medale /7 złotych, 7 srebrnych i 9 brązowych/. To bardzo dobry początek sezonu :) Szczególnie cieszy poziom sportowy jaki reprezentuje wielu naszych podopiecznych. W pierwszy dzień startowali kadeci i juniorzy, w drugi zawodnicy od 8 do 13 lat. Poniżej wyniki i zdjęcia złotych medalistów.Szczegółowe wyniki:

Poprawiony ( poniedziałek, 27 marca 2017 10:23 ) Więcej…
 

MISTRZOSTWA EUROPY WKF - DOROTA BANASZCZYK !!! BRĄZOWY MEDAL !!!

Email Drukuj PDF

Dorota Banaszczyk wywalczyła w Mistrzostwach Europy Karate WKF brązowy medal w kumite U21 /19-20 lat/ w wadze – 55 kg. Jest to olbrzymi sukces dla Polski. W kategorii U21 /19-20 lat/ jest to pierwszy w historii medal Polaków. Warto dodać że Karate weszło decyzją MKOL do Igrzysk Tokio 2020. W kategorii kobiet będą trzy wagi: - 55 kg, - 61 kg i plus 61 kg. 


Dorota kolejno wygrywała z Bugur Gizem /GER/ 1 do 0, Ben Haroch Tal /ISR/ 1 do 0, Zhitia Gresa /KOS/ 6 do 0,w półfinale nieznacznie uległa Espinoza Lopez Maria 1 do 0. W walce o 3 miejsce spotkała się z Iną Maciejkovą ze Słowacji z którą wygrała 2 do 0. 

Nie było łatwo ale wierzyliśmy w sukces bo znamy swoją wartość. Dorota stoczyła pięć rewelacyjnych walk. Pracowało nie tylko ciało ale przede wszystkim głowa. Trochę szkoda walki półfinałowej bo była duża szansa na zwycięstwo, no ale nic, nie można mieć wszystkiego, wracamy szczęśliwi bo z brązowym medalem.

W zawodach brało udział 1186 zawodników z 50 państw. Pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej wywalczyła Francja, drugie miejsce Włochy i na trzecim miejscu Turcja.
Sukces Doroty nie był jedynym dla Polaków. W kategorii junior w wadze – 61 kg brązowy medal wywalczył Miłosz Sabiecki /Senshi Tczew/. Świetne walki , wspaniałe emocje, świetny wynik. 

  

W Mistrzostwach Europy debiutowało dwóch zawodników Olimpu: Krzysztof Szewczyk i Michał Janczewski. Michał stoczył dobrą walkę z Bośniakiem /medalista poprzednich ME/ niestety przegrał ją 3 do 0. Zawodnik z Bośni przegrał w półfinale i niestety Michał nie uczestniczył w repasażu. Jednak trzeba pochwalić Michała bo łatwo skóry nie sprzedał, a na pewno nie był faworytem tej walki.
Krzysztof Szewczyk swoją pierwszą walkę wygrał 2 do 0 z zawodnikiem z Armeni. W drugiej walce uległ Czechowi 8 do 0. Walka z Czechem zupełnie nam się nie udała choć trzeba podkreślić że 
mogła potoczyć się zupełnie inaczej. Przy stanie 3 do 0 nasz zawodnik zrobił ura mawashi geri. Trzech sędziów podniosło chorągiewkę na Ippon. Niestety sędzia główny dopatrzył się pewnej nieprawidłowości i zamiast punktów przyznał karę za trzymanie. Szkoda bo przy stanie 3 do 3 może walka potoczyłaby się inaczej. 

Jednak podsumowując debiut w tak ważnej imprezie naszych dwóch zawodników możemy być pośrednio zadowoleni. Widać że wiedzą o co chodzi w karate i są widoki na przyszłość.

Poprawiony ( wtorek, 07 marca 2017 00:50 )
 

MISTRZOSTWA EUROPY SHOTOKAN - BRAWO KAMILA !!!

Email Drukuj PDF

W Greckiej Chalkidzie odbyły się stylowe Mistrzostwa Europy Karate Shotokan. Na starcie stanęło 749 zawodników z 24 państw. Polska zajęła w klasyfikacji generalnej wysokie drugie miejsce zdobywając 5 złotych, 4 srebrne i 7 brązowych medali. Na pierwszym miejscu została sklasyfikowana Rosja na trzecim Niemcy. Duży wkład w sukces Polski mieli zawodnicy Olimpu. W najważniejszej kategorii wiekowej seniorskiej brylowała znów najlepsza Polska zawodniczka Kamila Warda, Kamila w kumite indywidualnym kolejno pokonała: Walijkę, Szwajcarkę, Portugalkę i w półfinale Angielkę. W finale decyzją sędziów uległa zawodniczce z Węgier.


Ze startu jesteśmy zadowoleni, Kamila potwierdza wysoką formę i swoje miejsce w Europejskim Karate zdobywając tytuł Wicemistrzyni Europy w kumite. 
Drugie srebro i tytuł Wicemistrzyń Europy wywalczyła drużyna seniorek w kumite. Warto dodać że złożona z samych łodzianek: Kamila Warda /Olimp/, Dorota Banaszczyk /Olimp/, Justyna Gradowska /Kumade/, Marta Bogusław /Kumade/. Bardzo dobre walki naszych zawodniczek, choć szkoda finału ...


Trzeci medal seniorski dla Polski i Łodzi wywalczył Kamil Warda. Kamil z kolegami z drużyny wywalczyli brązowy medal w kumite drużynowym seniorów. Nie było łatwo, szczególnie emocjonująca była walka o 3 miejsce z drużyną z Rosji. Polacy wygrali jednym małym punktem, a Kamil zremisował swoją walkę 1 do 1.
W walkach indywidualnych Kamil Warda walczył bardzo dobrze, wygrał pierwszą walkę przez Ippon z Belgiem potem 2 do 0 z Włochem, w trzeciej walce Kamil miał przewagę niestety za mocno zaatakował i skończyło się kontuzja nosa Hiszpana który nie mógł kontynuować walki przez co Kamil przegrał walkę.
Dorota też bardzo ładnie, co prawda przegrała w drugiej rundzie z Angielką ale tylko sędzia wiedział za co dawał punkt :)

Dorota jako że w Shotokanie junior to wiek 18-20, startowała również w tej kategorii. Dorota z koleżankami wywalczyły złoto w drużynie a nasza zawodniczka w dużej części się do tego przyczyniła. Oczywiście był Mazurek Dąbrowskiego.

Ogólnie jesteśmy zadowoleni 

Poprawiony ( wtorek, 07 marca 2017 01:08 )
 
Strona 1 z 9

Kompatybilność

Testujemy naszą stronę tymi przeglądarkami:

Robimy co w naszej mocy, aby strona działała na każdej z nich, jednakże jeśli podczas używania IE napotkasz problemy, daj nam znać i wypróbuj Firefox, Chrome lub Operę!

Gotowi na Cooliris

Polecamy doskonałą wtyczkę, która przeniesie Twoją przeglądarkę w szalenie efektowny, trójwymiarowy świat zdjęć. Galerie KS Olimp są gotowe, pobierz wtyczkę dla swojej przeglądarki tutaji wypróbuj je.

Jak do nas trafić?

Podaj swoją lokalizację